Aký boľavý útvar mám na koži?

Zodpovedané
16. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému.

O pár dní letíme na dovolenku. Včera som si pri umývaní riadov všimla, že ma bolí jedno miesto na ruke. Je to pocit ako keby som sa porezala niečim jemným.

Nie som si však toho vedomá. Cez noc som to cítila a ráno som tam mala začervenaný kopček. Žiaden rez a ani vpich tam nevidím. Celý deň to cítim a bolí to.

O aký problém môže ísť?

Mám ísť na kožné?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak je prítomná bolesť a začervenanie, tak najskôr pôjde o zápal v danej oblasti. Pravdepodobne bude pod kožou aj hnis. Postupne sa môže hnis dostať tesne pod kožu a uvoľniť. Ak by sa však útvar zväčšoval, tak je lepšie navštíviť kožného lekára alebo chirurga.

Lokálne na zmiernenie zápalu si môžete dávať alkoholové obklady, napr. Tanín alkohol.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková