Akú uzlinu to mám na pravej strane hrdla?

Zodpovedané
21. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Na pravej strane hrdla sa mi urobila hrča vo veľkosti vlašského orecha, ktorá na dotyk bolí. Dala som si liek na alergiu a bolesť odstupom času ustupuje, uzlina sa zmenšuje.

Môže to byť alergia?

Mám ísť k lekárke?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak chcete v tejto situácii počas COVID-19 pandémie navštíviť Vášho lekára, tak najprv by ste mu mali zavolať a podrobne popísať Vaše ťažkosti.

On sa rozhodne, či máte prísť alebo nie. Uvedená hrča môže byť zväčšená lymfatická uzlina, ktorá sa mohla zväčšiť na vrub infekcie, zápalu alebo alergie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková