Akú spojitosť má uzlina a herpes?

Zodpovedané
30. máj 2019

Dobrý deň,

asi pred dvomi rokmi som mala na krku zvláštnu väčšiu tvrdú uzlinu, ktorá mi zavadzala. Lekárka mi krk prehmatala, vzala krv a povedala, že to nič nie je. Stále ju tam mám a vadí mi. Všímam si ju hlavne vtedy, keď mám herpes.

Na aké vyšetrenie by som mala ísť?

Akú spojitosť má uzlina a herpes?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri herpesoch môžu byť lymfatické uzliny reaktívne zdurené. Ak je teda uzlina zväčšená vždy pri herpese, tak ide o obrannú reakciu nášho imunitného systému.

Pri pretrvávaní zväčšenej lymfatickej uzliny sa odporúča sonografické vyšetrenie krku, podľa výsledku sonografie a krvných testov sa odporúča endokrinologické, krčné alebo hematologické vyšetrenie (záleží na daných výsledkoch).

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková