Akú prevenciu odporúčate proti tŕpnutiu rúk?

Zodpovedané
28. jún 2021

Dobrý deň,

manžel pracuje fyzicky a v noci sa často budí na tŕpnutie rúk. Užíva magnézium.

Aké iné doplnky mu odporúčate?

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak mu tŕpnu iba ruky a končeky prstov, tak môže ísť o syndróm karpálneho tunela.

Ak mu tŕpnu celé horné končatiny, tak problém bude v krčnej chrbtici.

V obidvoch prípadoch je potrebné doplniť neurologické vyšetrenie, aby sa vyšetrila funkcia nervov. Vhodné je užívať Milgammu N 3x1 tabletku denne aspoň 2 - 3 mesiace. Pri bolestiach sú indikované lieky proti bolesti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková