Akú podpornú liečbu môže užívať tehotná žena v treťom trimestri, keď má Covid-19?

Zodpovedané
14. mar 2021

Dobrý deň,

som tehotná a mám Covid-19.

Akú podpornú liečbu môže užívať tehotná žena v treťom trimestri, keď má Covid-19?

Mám na mysli maximálne denné dávky vitamínov, prípadne inej podpornej liečby.

Ďakujem

Dobrý deň,

maximálne dávky vitamínov treba užívať tak, ako je uvedené na jednotlivých produktoch podľa výrobcov, teda dávky ako u dospelých.

Počas infekcie Covid-19 sa odporúča vitamín C, vitamín D a zinok.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková