Akú liečbu odporúčate na suchý kašeľ?

Zodpovedané
31. mar 2020

Dobrý deň,

pred týždňom som mala nádchu, stiahnutý hlas a suchý kašeľ. Horné dýchacie cesty sú už v pohode, ale trápi ma suchý dráždivý kašeľ.

Občas sa mi podarí dobre si odkašľať a občas vykašlem aj hlieny. Mám pocit, že ten suchý kašeľ nie je z priedušiek. Keď ma začne škriabať v hrdle, tak vtedy ma to veľmi dráždi na kašeľ. Brala som Calcium chloratum a Tussin, potom som prešla na Stoptussin. Vraj je účinnejší. Beriem ho 3 dni a nepociťujem zlepšenie.

Kedy mi začne zaberať?

Akú liečbu mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

kašeľ po vírusovej alebo baktériovej infekcii môže pretrvávať aj tri týždne.

Ak Vám nezaberajú voľnepredajné sirupy na kašeľ, tak si dostupné sirupy a lieky, ktoré sú ale na lekársky predpis, preto je vhodné poradiť sa s Vašim lekárom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková