Akú liečbu by som mala podstúpiť, keď mávam bolesť pravej časti hrudníka?

Zodpovedané
8. júl 2022

Dobrý deň,

bola mi diagnostikovaná tetánia. Pri tetánii je bolesť hrudníka len v jednej časti hrudníka. Mňa boli vždy pravá časť hrudníka a vtedy sa musím zhlboka nadýchnuť.

Minulá rok som bola na snímok pľúc 2x. Pľúca sú v poriadku. Interné vyšetrenia sú tiež poriadku. Len niekedy ma bolia dolné končatiny ako keby svaly sa sťahovali.

Mám ísť znova na RTG pľúc?

Niekedy cítim chvenie, ktoré je vnútorné. Bolí ma aj hlava. Beriem Magnero, Guajacuran, Izoptin 80 mg a Thiamín. Ten som vynechala.

Akú liečbu mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že je potrebné doplniť opäť RTG hrudníka. Ak je bolesť hrudníka pri tetánii, tak je potrebné zamerať sa na liečbu tetánie.

Pri častých záchvatoch niekedy pomôžu aj antidepresíva.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková