Akú hrčku mám v hrdle?

Zodpovedané
21. feb 2022

Dobrý deň,

práve bojujem s ochorením Covid-19. Som v 36. týždni a dnes na 4. deň od potvrdenia pozitivity som si vzadu v hrdle všimla bielu tvrdú hrčku.

Čo to je?

Mám volať lekárovi?

Momentálne ma nevyšetrí, lebo mám silné bolesti hrdla.

Plus som si našla pri ďasne priesvitné hrčky. Sú to ako keby pohyblivé bublinky. Nie sú bolestivé.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nemusíte s týmto ísť hneď k Vášmu lekárovi. Skúste kloktať slanú vodu alebo Tantum verde.

Myslím si, že tieto ťažkosti ustúpia spontánne. Ak nie, tak je potrebné navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková