Ako zvýšiť zníženú hladinu P-ALP v krvi prírodnou cestou?

Zodpovedané
21. jún 2020

Dobrý deň,

bola mi zistená znížená hladina P-ALP v krvi 0,5. Nasadili mi železo, vraj na mesiac stačí. Žijem v zahraničí a tu veci berú inak.

Bude mi železo na mesiac 2 x 100 mg denne stačiť?

Ako môžem zvýšiť P-ALP prírodnou cestou?

Hemoglobín som mala 127.

Mám požiadať o injekčné podanie B12?

Mala som veľké problémy - vypadávanie vlasov, veľká únava, závraty pri jednoduchej športovej aktivite, búšenie srdca, stav až na odpadnutie, nízke libido, zášklby v oku, skoro žiadna energia po 9 hodinovom spánku.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, že Vám jedenkrát vyšla znížená hladina ÁLP neznamená, že to treba aj hneď liečiť a mal by sa zopakovať odber, pretože môže ísť o laboratórnu chybu, štandardne sa liečia zvýšené hladiny pečeňových testov.

Železo je infikovane pri anémii, hodnota hemoglobínu 127 u žien je v norme, neviem aká je u Vás hodnota železa v krvi.

Vitamín B12 je indikovaný pri jeho nízkej hladine, čo sa dá zistiť z krvných testov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková