Ako zmierniť ťažké dýchanie pri úzkostnej poruche?

Zodpovedané
28. okt 2021

Dobrý deň,

trpím úzkostnou poruchou a mám syndróm bolestivej krčnej a hrudnej chrbtice. Bolí ma pravý hrudník a ťažko sa mi dýcha. Na RTG pľúc som bola 2x a všetko v poriadku. Beriem len lieky. Keď si na to spomeniem a keď mám stres sa mi začne dýchať ťažko.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

problém s dýchaním bude najskôr súvisieť s úzkostnou poruchou.

Ak už beriete kvôli tomu lieky, tak je vhodné sa poradiť s lekárom, ktorý Vám lieky predpísal. Pravdepodobne Vám upraví dávkovanie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková