Ako zmierniť hormonálne výkyvy v čase ovulácie?

Zodpovedané
31. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pôsobia na mňa hormonálne zmeny typu točenia hlavy, alebo vnútornej nevoľnosti akoby psychickej. Vtedy viem, že ovulácia je prítomná. V poslednom období mi nastúpili aj nevoľnosti od žalúdka. Trvá to aj 10 dní.

Je to v poriadku?

Ako je možné tieto hormonálne výkyvy zmierniť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

niektoré ženy majú počas ovulácie podobné nepríjemné príznaky ako popisujete v otázke.

Každá žena si zvyčajne nájde spôsob, ktorý jej zmierni uvedené ťažkosti, napr. pri nevoľnosti si dávajú lieky, ktoré pomáhajú pri bolestiach žalúdka

Pri psychickej nepohode sa odporúča pohybová aktivita, kedy sa uvoľňujú tzv. hormóny šťastia.

Na menštruačný cyklus má pozitívny vplyv aj čaj z alchemilky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková