Ako zmierniť bolesti hlavy a bolesti na hrudníku dva mesiace po prekonaní Covidu-19?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

2 mesiace po prekonaní Covid-19 mám stále bolesti na hrudníku, točenie hlavy. Kašeľ ma prešiel po 3 týždňoch a včera som znova začala kašľať. RTG je v poriadku, aj u kariológa som bola.

Bolesti ma už ničia, už som psychicky z toho všetkého zúfalá. Mám pocit, že sa už toto nikdy neskončí. Nikto mi nevie pomôcť.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ta točenie hlavy by Vám mohol zabrať Tebokan, ide o Ginko bilobu.

Bolesti na hrudníku budú najskôr súvisieť s úzkosťou, ktorá je najčastejší postcovidový symptóm. Preto by bolo najvhodnejšie navštíviť psychiatra a zahájiť liečbu úzkostnej poruchy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková