Ako zmierniť bolesť hlavy v tehotenstve?

Zodpovedané
20. apr 2020

Dobrý deň,

som v 19. týždni a od 12. týždňa ma bolí hlava každý deň. Dávam si magnézium a pijem jednu kávu denne. Dala som si aj Paralen, ale veľmi nezaberá. Gynekológ povedal, že sa s tým nedá nič spraviť.

Aký je Váš názor?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

niektoré tehotné ženy majú tento problém, štandardne ťažkosti spontánne ustúpia okolo 20. týždňa.

Iné lieky ako užívate by som Vám neodporučila užívať. V tehotenstve sú prísne obmedzenia, čo sa týka liekov.

Ak by ťažkosti neustupovali, tak je vhodné konzultovať Vášho praktického lekára, eventuálne neurológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková