Ako sa zbaviť svrbenia konečníka?

Zodpovedané
30. aug 2022

Dobrý deň,

po prekonaní covidu ma začal svrbieť konečník. Je to skôr vo vnútri, akoby staré šitie po pôrode. Mám aj hemoroidy a drobné trhlinky. Problém svrbenia v konečníku sa objavil prvý raz až po covide.

Čo si na to môžem dať, aby som sa svrbenia zbavila?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri svrbení konečníka je vhodné skontrolovať stolicu na parazity. Svrbenie môžu spôsobiť aj hemoroidy, v tomto prípade môžete vyskúšať Faktu masť alebo čapíky.

Ak je v tejto oblasti prítomný určitý druh ekzému, tak sa odporúča lokálne aplikovať Imacort, ktorý je však na lekársky predpis.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková