Ako sa zbaviť svrabu?

Zodpovedané
3. jan 2023

Dobrý deň,

asi pred mesiacom sme zistili, že sa nám v domácnosti vyskytol svrab.

Môže sušička prádla pomôcť k zničeniu svrabu?

Aké opatrenia máme doma spraviť, aby sme sa ho zbavili?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri svrabe je potrebné vyprať posteľnú bielizeň na čo najvyššej teplote. Potom je potrebné každý kus vyžehliť pri maximálnej možnej teplote.

Veci, ktoré nemôžeme vystavovať vysokej teplote uložíme do igelitového vreca, vystriekame vhodným insekticídnym prostriedkom podľa pokynov výrobcu a pevne na niekoľko hodín uzavrieme.

Postele a matrace je potrebné vystriekať insekticídnym prostriedkom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková