Ako sa zbaviť problému s tvrdou stolicou?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

pijem aspoň 2,5 l vody denne a užívam vlákninu Optifibre, ale aj tak mám problémy so stolicou. Zväčša vytlačím len pár malých kúskov. Mám však aj hemoroidy, preto pripisujem tento problém aj im. Pokiaľ si dám na hemoroidy čapík a masť, okamžite mám nutkanie na stolicu a potom vytlačím aj čapík.

Čo by mohlo pomôcť s mojím problémom?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyskúšajte ešte užívať sporadicky nejaký druh preháňadla. Napr. Fenolax. Denne môžete užívať produtky z Aloe vera, ktoré upravujú trávenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková