Ako sa zbaviť chvenia očných svalov pri tetánii?

Zodpovedané
27. jan 2023

Dobrý deň,

mám asi pol roka diagnostikovanú tetániu. Začalo to chvením tela, očí, točením hlavy a slabosťou. Užívam Magnerot 3x2 tablety a B vitamíny.

Všetko prešlo, teda okrem tých oči. Absolvovala som aj očné vyšetrenie a je v poriadku. Keď sa pozerám, vidím aj cítim trasenie očí. Mám z toho neostré videnie a potom sa mi zatočí hlava. Čím viac svetla, tým horšie.

Pomohla by mi vyššia dávka magnézia?

Ďakujem

Dobrý deň,

dávku magnézia máte dostatočnú. Možno by bolo vhodné po dohode s neurológom predpísať lieky napr. Spitomin. Tie sa zvyknú podávať pri tetánii. Ak sa zmiernia problémy počas liečby, tak liečba by mala pokračovať aspoň pár mesiacov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková