Ako sa zbaviť bradavice v tehotenstve?

Zodpovedané
11. máj 2020

Dobrý deň,

v tehotenstve sa mi na prsníku spravila nepekná a celkom veľká (predpokladám) bradavica. Už sa mi z nej aj odluplo, preto sa celkom začínam obávať, či to nie je nebezpečné.

Je možné ju nejako urýchlene odstrániť bez zásahu lekára, alebo je nutné chirurgické odstránenie?

Je to pre tehotnú bezpečné?

Je možný prenos pre bábätko?

Ďakujem

Dobrý deň,

tento nález by mal vidieť dermatológ a on rozhodne, či bradavicu odstráni on alebo Vás odošle na chirurgiu.

Bábätku v brušku by sa nemalo stať nič a nemalo by dôjsť ani k prenosu na bábätko.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková