Ako sa zbaviť bolesti kĺbu na sánke?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

mám problém, s ktorým mi zatiaľ žiadny lekár nedokázal pomôcť. Veľmi ma bolí kĺb na sánke. Pri otváraní úst a jedení mi v ňom praská. Niekedy ma to bolí až tak, že ma začne bolieť aj hlava. Na krčnom mi povedali, že je to od chrbtice, keďže mám ročné dieťa. Vraj mám absolvovať vyšetrenie na neurológii. Poslúchla som, ale odtiaľ ma poslali k zubárovi. Ten mi skontroloval chrup a skonštatoval, že je v úplnom poriadku. Vraj so mnou nemá čo ďalej riešiť. Odporučil mi relax a Paralen. Bolesti kĺbu sú však stále silnejšie.

Ako sa zbaviť tejto nepríjemnej bolesti?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vás bolí kĺb, ktorý sa nachádza v oblasti sánky tesne pod uchom, tak najskôr pôjde o problém s temporomandibulárnym kĺbom. Zvyčajne sa podávajú obstreky, avšak nerobia to na každej zubnej ambulancii.

Treba si vyhľadať lekára vo Vašom okolí, ktorý sa venuje ochoreniam temporomandibulárneho kĺbu (TMK).

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková