Ako sa zbavím výsypu, ktorý mám po celom tele?

Zodpovedané
26. máj 2022

Dobrý deň,

mám takýto výsyp. Nič som také extra nejedla. Fľaky sa mi urobili po celom tele. Je to tzv. žihľava.

Mám to všade, nemôžem ani spávať. Už som to raz mala, ale alergológ nič nezistil ani pri testovaní. Vtedy mi pomohli až injekcie na pohotovosti.

Ako sa toho zbavím?

Aké vyšetrenia mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste v minulosti už takýto problém mali a na alergológii sa na nič neprišlo, tak môže ísť aj o idiopatickú žihľavku, teda bez objasnenia príčiny.

Určite by ste mali navštíviť Vášho lekára, ktorý Vám podá intravenóznu protialergickú liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková