Ako sa zbavím stresových reakcií, ktoré nemajú príčinu?

Zodpovedané
10. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Vždy som bola typ, ktorý si všetko príliš bral k srdcu a stresoval pre maličkosti. Nakladala som si asi viac než bolo potrebné. Keď som sa vrátila zo zahraničia, tak sa začalo stresové obdobie odzrkadlovať na mne psychicky aj fyzicky. Dala som si čas na relax a nehľadala som si hneď prácu. No prekonávala som úzkosti a menšie depresie.

Mám pocit, že stres príde aj vtedy, keď si v pohode pozerám film. Začne mi sťahovať svalstvo, ťažšie dýcham. Neviem sa uvoľniť. Príde to bez akéhokoľvek vonkajšieho podnetu.

Čo by ste mi doporučili? U lekára som bola. Vraj sa mám zrelaxovať, oddýchnuť a doplniť minerály. Po magnéziu mi bolo lepšie, no nie úplne.

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,

v tomto prípade by sa mali preparáty horčíka užívať dlhodobo. Ak budú ťažkosti pretrvávať aj napriek liečbe magnéziom, Váš praktický lekár alebo špecialista môže po dôslednom vyšetrení a rozhovore zahájiť liečbu úzkosti a depresie.

V niektorých prípadoch pomáhajú aj odborné sedenia u psychológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková