Ako sa zbavím herpesu v tehotenstve?

Zodpovedané
15. jan 2019

Dobrý deň,

som v 27. týždni tehotenstva a mám herpes. Ako sa ho čo najbezpečnejšie zbavím?

Ďakujem

Dobrý deň,

v otázke nie je uvedené, či sa jedná o herpes simplex alebo herpes zoster.

Herpes simplex sa vyskytuje u ľudí pomerne často, ide o klasický herpes, ktorý sa objavuje najčastejšie na perách. V tomto prípade by mali byť postačujúce lokálne krémy s obsahom antivirotík (napr. Zovirax), ako podporná liečba sa odporúčajú vitamíny skupiny B.

Ak sa jedná o herpes zoster, tzv. pásový opar, v tomto prípade je nutné odborné vyšetrenie Vašim lekárom alebo dermatológom, kedy sa podávajú antivirotiká v tabletkovej forme, u tehotných Herpesin.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková