Ako sa stravovať s rakovinou - nádorom na mieche?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som vás poprosiť o zodpovedanie mojich dvoch otázok:

Aká strava je vhodná pri rakovine?

Konkrétne ide o nádor na mieche.

Viem niekde nájsť, ako by mali vyzerať hodnoty zdravého krvného obrazu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pacient s onkologickým ochorením by mal mať vyváženú stravu, teda dostatok minerálov a vitamínov.

Pokiaľ pacient trpí nechutenstvom po chemoterapii, tak sú indikované nutridrinky, treba sa riadiť heslom: Zjesť všetko, ale s mierou.

Parametre hodnôt krvného obrazu nájdete určite aj vo vašej karte, medzi výsledkami krvného obrazu, alebo sú dostupné kdekoľvek na internete.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková