Ako sa prejavuje trombóza vzniknutá po Covide-19?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

som 7 dní po Covide-19, nemal som vážny priebeh. Jeden deň horúčka a potom suchý kašeľ cca týždeň. Počas Covidu-19 ma začala bolieť ľavá noha, v lýtku a niekedy v stehne. Nohu nemám opuchnutú, ani bolestivú na dotyk a ani nijako zafarbenú. Jedine mi je vidieť dosť žily. Niektoré úseky sú až do modra cca 5 mm.

Je možné, že sa mi vytvorila trombóza?

Ako sa prejavuje trombóza?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri hlbokej venoznej trombóze by ste mali uvedenú končatinu viditeľné opuchnutú. Na obvode oproti druhej končatine by ste si namerali cca plus 5 - 7 cm naviac oproti zdravej končatine. Končatina by bola na dotyk bolestivá a jej sfarbenie by bolo tmavšie oproti druhej končatine. Ak nemáte tieto prejavy, tak pravdepodobne nepôjde o hlbokú trombózu v dolnej končatine. Najskôr môže ísť o povrchovú trombózu, čo nepredstavuje závažné riziko pre Vás. Lokálne je vhodné si tieto kŕčové žily potierať Liotonom gélom.

Ak sa stav nebude zlepšovať, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková