Ako sa lieči Sudeckov syndróm?

Zodpovedané
6. feb 2022

Dobrý deň,

po zlomenine zápästia mi diagnostikovali Sudeckov syndróm - I. stupeň. Chirurg ma poslal k ortopédovi, ten k neurológovi a ten opäť k ortopédovi.

Ako sa lieči toto ochorenie?

Existuje konkrétne cvičenie a lieky?

Predpísali mi Pregabalin Mylan na bolesť, ale po prečítaní príbalového letáku som sa zľakla. Hybnosť ruky sa zhoršuje.

Je možná aj kúpeľná liečba alebo nejaká intenzívna terapia?

Ďakujem

Dobrý deň,

Sudeckov syndróm sa lieči medikamentózne. Chirurgicky je možné urobiť tzv. sympatikové blokády. Dôležitú rolu hrá fyzikálna liečba a psychologické sedenia.

Čo sa týka liečby, tak sú vypracované protokoly, ktoré odporúčajú konkrétne lieky.
Pregabalin je liek, ktorý pomáha pri silných bolestiach. Je potrebný čas, aby zacal účinkovať a telo si musí zvyknúť na tento liek.

Ak máte stále problém so zápästím a absolvovali ste aj rehabilitačnú liečbu, tak máte nárok na kúpele, skupina B.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková