Ako sa lieči nadmerné potenie pod pazuchami?

Zodpovedané
26. sep 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V lete a aj v zime sa nadmerne potím pod pazuchami. Teraz som bola u lekára a dávala som moč.

Brali mi krv. Výsledky boli ok, akurát mi lekár predpísal železo. Cukor mám 5,7.

Lekár povedal, že mám doužívať železo a potom mi bude brať krv.

Ako sa to ďalej rieši?

Pošle ma na nejaké vyšetrenia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

niektorí ľudia sa nadmerne potia aj napriek tomu, že laboratórne majú dobré výsledky. Je to vec, ktorá je daná geneticky.

Najprv by som vyskúšala kozmetické prípravky z lekárne. Ak nezaberú, tak pomáha aplikácia botulotoxínu do uvedenej oblasti.

Chirurgická liečba, tzv. sympatikotómia sa robí až keď nezaberajú vyššie uvedené možnosti liečby nadmerného potenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková