Ako sa dostať do normálu a zvýšiť tlak po Covide-19?

Zodpovedané
15. dec 2021

Dobrý deň,

prosím o radu ohľadom nízkeho tlaku krvi a vysokého tepu. Prekonali sme Covid-19, ešte sme doma 5 dní. Trápi ma veľmi nízky tlak krvi 97/70 pri 98 úderoch/min. Ne som schopný nič poriadne robiť. Aj pri nenáročnej fyzickej aktivite sa začnem potiť a točí sa mi hlava.

Beriem Nebilet 1/2 každé ráno, magnézium, C,D, zinok.

Ao sa dostať do normálu?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nízkom krvnom tlaku by ste mali vysadiť magnézium, pretože tento liek Vám ešte zníži tlak. Pacienti po prekonaní Covid-19 popisujú únavový syndróm aj pár mesiacov po prekonaní.

Preto je dôležité dbať na dodatočný príjem tekutín. Vhodné je aj pitie minerálok - napr.Budiš.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková