Ako sa dajú liečiť Bércove vredy?

Zodpovedané
13. feb 2020

Dobrý deň,

v dôsledku kŕčových žíl sa začali pacientke objavovať náznaky na Bércove vredy.

Existuje nejaká liečba okrem pravidelného mastenia mastičkami?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Bércove vredy sa neliečia iba masťami.

V dnešnej dobe existujú rôzne náplasti, ktoré napomáhajú hojeniu a vytvoreniu nového kožného krytu. Tieto náplasti môžu predpísať dermatológovia alebo chirurgovia.

Najvhodnejšie by bolo vyhľadať lekára, ktorý sa zaoberá liečbou chronických rán.

Okrem lokálnej liečby je vhodné liečiť aj základné ochorenie, ktoré spôsobilo vznik vredov na dolnej končatine.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková