Ako sa dá zbaviť závislosti na nosných sprejoch?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

celý december som mala nádchu spôsobenú vírusom a stále som si striekala rôzne spreje do nosa. Teraz už týždeň a pol po odznení nádchy mi opúcha sliznica nosa a nemôžem dýchať. Pomáha mi len to, keď si do nosa dám nejaký sprej.

Ako sa dá zbaviť závislosti na nosných sprejoch?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste si do nosa striekať kvapky s obsahom morskej soli alebo eukalyptom. Je potrebné sa vyhnúť kvapkám typu Nasivin, Muconasal...

Ďalej si vyskúšajte preplachovať nos konvičkou na výplach nosa. Na výplach môžete použiť Vincentku alebo slanú vodu. Okolie nosa si môžete potrieť masťou s obsahom eukalyptu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková