Ako sa dá zbaviť mesiačikovej tváre pri dlhodobej liečbe Prenisonom?

Zodpovedané
5. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Trápi ma Nefrotický syndróm.

Existuje nejaký spôsob ako sa zbaviť mesiačikovej tváre pri dlhodobej liečbe Prenisonom?

Je možné nahradiť Prednison po konzultácií s lekárom, napríklad liekom Solumedrol či Medrol?

Tie majú menšie vedľajšie účinky.

Spôsobujú všetky tieto vymenované lieky mesiačikovitú tvár?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak beriete všeobecne kortikoidy dlhodobo, tak je tam vždy riziko, že budete mať mesiačikovitú tvár.

Ide o nežiadúci účinok pri dlhodobej liečbe kortikoidmi.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková