Ako sa dá vyliečiť doma zo zápalu pľúc?

Zodpovedané
19. apr 2021

Dobrý deň,

mám zápal pľúc a momentálne neviem ani normálne rozprávať. Pri rozprávaní sa hneď zadýcham. Do nemocnice ísť nechcem, lebo sa bojím nakazenia Covidom.

Užívam antibiotiká Cefixime.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

zápal pľúc sa dá zvládnuť aj doma, avšak ak sa Vám zhoršuje dýchanie a ťažko sa Vám dýcha, tak je potrebné, aby Vás vyšetril čo najskôr lekár.

Okrem antibiotík sa pri zápale pľúc ordinujú aj iné skupiny liekov. Všetko závisí od Vášho aktuálneho stavu a krvných testov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková