Ako sa dá najpresnejšie zistiť, či nemám rakovinu hrubého čreva alebo konečníka?

Zodpovedané
15. aug 2021

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už skoro druhý rok cítim slanú chuť v ústach. Tiež mávam dosť časté problémy so stolicou - hnačka a zápcha. Krv v stolici som nezaregistroval.

Ako sa dá najpresnejšie zistiť, či nejde o rakovinu hrubého čreva alebo konečníka?

V rodine mali uvedenú chorobu viacerí členovia, tak sa bojím aj ja. Som po 40tke a po operácii ACDF c6-7.

Ďakujem

Dobrý deň,

Vo Vašom prípade je najvhodnejšie absolvovať kolonoskopické vyšetrenie, pri ktorom lekár uvidí celé hrubé črevo a tak potvrdí alebo vyvráti diagnózu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková