Ako sa dá liečiť popôrodná depresia?

Zodpovedané
6. apr 2022

Dobrý deň,

už od narodenia dcéry pred 5 mesiacmi sa mi strieda obdobie “kľudu” s nepokojom, vysokou podráždenosťou, nechutenstvom čokoľvek robiť. Najradšej by som odišla a mala od všetkého pokoj. Počas takýchto dní sa mi nechce starať o deti, nevládzem, nechce sa mi starať o domácnosť. Uvedomujem si, že sa to vo mne deje. Zrovna dnes je opäť jeden z takých dní. Sama sebe hovorím, že sa musím prekonať a nakopnúť, nech pre tie deti nie som takým vzorom. Nevládzem sa pretvarovať, že som v poriadku, keď mám v sebe iné pocity.

Mám podozrenie, že by mohlo ísť o depresiu.

Je možné, že sa depresia prejavuje aj takto?

Keď mám tie lepšie dni, doma sa smejeme, starám sa o domácnosť, deti. Som skrátka aktívna a veselá. A potom príde takýto deň ako je dnes a ja nemám silu nič robiť.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže ísť aj o depresiu, najvhodnejšie je ísť za psychiatrom, ktorý Vám doporučí liečbu a určite sa budete cítiť lepšie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková