Ako riešiť zápchu u dojčiacej mamičky?

Zodpovedané
19. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som dojčiaca mamina dvojtýždňového bábätka, ktoré kaká viackrát za deň.

Ja mám už pár dni problém s vyprázdňovaním. Posledný týždeň fungujem na čípkoch, ktoré mi veľmi nepomáhajú.

Pomôže mi slivkový kompót alebo slivková šťava?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
Veľa mamičiek po pôrode majú problém si zápchou. Odporučila by som Vám kúpiť si Psyllium, je to vláknina, ktorú treba zapiť dostatočným množstvom vody. Myslím si, že by Vám mohla pomôcť aj slivková šťava, okrem toho strava by mala obsahovať dostatok zeleniny a vhodné je obmedziť pečivo.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková