Ako riešiť problém s kŕčmi, keď dopĺňanie draslíka nepomáha?

Zodpovedané
20. mar 2023

Dobrý deň,

z predoperačných vyšetrení mi bola zistená nízka hladina draslíka. Pred operáciou som dostala infúziu a odporučili mi dopĺňať draslík aj doma. V lekárni sú najsilnejšie prípravky s obsahom len 125 mg kália, čo je vzhľadom na ODD zrejme veľmi málo.

Mám už dlhšie problém so silnými kŕčmi v pravom stehne na jednom mieste, najmä v ľahu pociťujem v noci silnú bolesť a mravčenie. V nemocnici povedali, že to je práve z nedostatku draslíka. Žiaľ, ani mesiac po dopĺňaní draslíka neprichádza úľava.

Viete mi, prosím, niečo odporučiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

kvôli kŕčom je vhodnejšie užívať Magnézium a B-komplex.

Hladina draslíka by sa mala skontrolovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková