Ako riešiť kožné problémy po otrave jedlom?

Zodpovedané
26. feb 2020

Dobrý deň,

pred 4,5 mesiacmi som sa otrávila jedlom. Prejavilo sa to občasnou vyrážkou v popoludňajších hodinách. 5 dní po otrave som po prvom výseve navštívila kožnú lekárka, ktorá to vyhodnotila ako otravu jedlom. Naordinovala mi na 3 dni sucháre, vodu, čierny čaj, zelený čaj a na mesiac Aerius. A do dvoch mesiacov by to malo prestať.

Na šiesty deň som mala presne príznaky otravy. Bolo mi zle - na odpadnutie a 2x ma prehnalo. Vyhadzovala som sa aj s Aeriusom aj pri tej diéte a teda stále sa vyhadzujem.

Kožná sa ma pýtala aj na to, či práca (s deťmi) mi nespôsobuje stres, či ma neboli hlava, či ma nebolí brucho. Nič z toho mi nebolo. Akurát po tej trojdňovej diéte mi bolo všetko, čo mi predtým nebolo - bolelo ma brucho, hlava a aj nervná na deti som bola.

Čo to môže byť?

Aké vyšetrenia by ste mi odporučili?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

otrava jedlom je veľmi široký pojem, tak neviem, čo si predstavujete vy pod týmto termínom - otrava jedlom. Neviem akým druhom potravy ste sa otrávili, pretože ak by sa vedela presne príčina, druh jedla, tak podľa toho by bola liečba.

Kožný problém nemusí súvisieť s údajnou otravou jedla, keďže ešte teraz máte ťažkosti.

Odporučila by som Vám základné vyšetrenie u Vášho lekára, ktorý sa na základe vyšetrenia rozhodne či sú alebo nie sú potrebné ďalšie vyšetrenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková