Ako pribrať po pôrode?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

som viac ako rok po pôrode a mám menej kilogramov ako pred tehotenstvom. Vôbec to nie je pekné a nedarí sa mi pribrať. Môžem jesť koľko chcem a nič z toho.

Existujú nejaké tabletky alebo doplnky na pribratie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri chudnutí a podvýžive je u niektorých pacientov indikovaná výživa tzv. Nutridrinkami. Môže ich predpísať aj Váš lekár a pol roka Vám to bude hradiť poisťovňa. Musíte ale spĺňať kritériá nutričného protokolu.

Ak aj nespĺňate tieto kritéria, tak tieto Nutridrinky si môžete kúpiť na plnú úhradu v lekárni. Štandardne sa odporúča piť tento Nutridrink dvakrát denne popri strave.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková