Ako prestať s fajčením v tehotenstve?

Zodpovedané
5. jan 2019

Dobrý deň,

pred tehotenstvom som fajčila asi 10 rokov. Som v 25. týždni a doposiaľ sa mi úplne nepodarilo prestať. Fajčím maximum 5 cigariet denne. Niekedy sa mi podarí ostať pri dvoch, niekedy bohužiaľ nie. Ako s tým úplne skončiť?

Ďakujem

Dobrý deň,
Na Slovensku existuje Linka pomoci na odvykanie od fajčenia, ktorú spravuje Úrad verejného zdravotníctva SR. Odborníci na linke poskytujú fajčiarom pomoc a rady ohľadom toho ako prestať fajčiť. Okrem individuálneho poradenstva poskytujú aj skupinové poradenstvá. Protifajčiarska linka je prístupná každý pracovný deň od 8.00 h do 15.00 h.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková