Ako predísť infarktu pri vegetariánskej strave?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

som vegetariánka už niekoľko rokov a asi budem navždy, pretože sa nedokážem prinútiť zjesť ani kúsok mäsa.

Čítala som, že hoci vegetariánska strava je zdravá, tak vegetariáni majú o 20% vyššie riziko infarktov. To ma prekvapilo. Vraj to súvisí s veľmi nízkym cholesterolom a nejakými ďalšími chybajucimi látkami.

Je možné sa tomuto riziku nejako vyhnúť?

Napríklad konzumáciou vajíčok, alebo inej potraviny, výživového doplnku...

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste vegetariánka, tak je dôležité, aby Vaša strava bola vyvážená a plnohodnotná.

Skúste sa poradiť s výživovým poradcom, ktorý skontroluje Váš jedálniček, či obsahuje dostatok potrebných živín.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková