Ako postupovať, keď som si zabudla pichnúť Fraxiparine?

Zodpovedané
29. sep 2021

Dobrý deň,

do konca šestonedelia mám užívať Fraxiparine. Večer v mojom obvyklom čase 22:00 som si ho zabudla pichnúť, spomenula som si až ráno o 9.30.

Mám znova užiť Fraxiparine večer o 22:00, aj keď rozostup bude len 12 hodín?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak si zabudnete pichnúť Fraxiparine, tak kľudne si ho môžete pichnúť aj po 12 hodinách.

Nevadí, keď je rozostup 12 hodín, pretože nemáte plnú antikoagulačnú dávku. Teda nič sa Vám nestane.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková