Ako postupovať, keď mám po zvracaní bolesti v podbrušku?

Zodpovedané
15. okt 2021

Dobrý deň,

som v 19. týždni a pravdepodobne staršia dcérka priniesla zo škôlky črevnú virózu. Deň po zvracaní mám bolesti v podbrušku. Tekutiny a sucháre tolerujem.

Čo mi odporúčate?

Ako sa mám liečiť?

Hrozí niečo bábätku v brušku?

Ďakujem

Dobrý deň,

každá tehotná žena, ktorá mala akékoľvek ochorenie, teda aj virózu, ak pociťuje bolesti v podbrušku, tak by mala navštíviť svojho gynekológa a praktického lekára.

Pri virózach treba v úvode užiť čierne uhlie, následne probiotiká, dodržiavať diétu. Pri silnom zvracaní je u tehotných žien potrebná infúzna liečba, aby sa predišlo dehydratácii.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková