Ako postupovať, keď mám časté bolesti hlavy?

Zodpovedané
5. máj 2019

Dobrý deň,

už asi tri roky ma stále boli hlava, a to až tak, že mám závraty a nutkanie na zvracanie. Keď sa vyzvraciam, tak bolesť trošku povolí, ale opäť sa vráti.

Neurologička povedala, že je to tetánia a predpísala mi Magnerot. No bolesť sa neustále vracia a trvá to týždeň - dva. Potom zmizne a opäť sa vráti. Na bolesť hlavy mi zaberá iba Metamizol.

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pacienti s častými bolesťami hlavy sa odosielajú na neurologické vyšetrenie, ktoré bolo vo Vašom prípade realizované.

Bolesti hlavy delíme na dve veľké skupiny.

Prvú skupinu tvoria bolesti hlavy, ktoré majú jasnú príčinu (napr. nádory na mozgu, stavy po mozgových príhodách a iné).

Druhú skupinu predstavujú také bolesti hlavy, ktoré nemajú objasnenú príčinu, tu patrí tzv. tenzná bolesť hlavy, migréna, cluster headache.

Vo Vašom prípade pôjde najskôr o bolesť hlavy, ktorá nemá presnú príčinu. Vracanie je často sprievodným javom migrenóznej bolesti. Pri tomto type bolesti je dôležité mať pravidelný spánkový režim a vyhýbať sa stresu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková