Ako posilniť imunitu tehotnej ženy?

Zodpovedané
2. okt 2019

Dobrý deň,

som tehotná a chcem si posilniť imunitu v tomto období, keď sa začínajú vyskytovať častejšie chrípky a angíny.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v tehotenstve môžete užívať vitamín C a Imunoglukán, ktorý zlepší funkciu imunitného systému.

Okrem týchto preparátov je dôležitý pobyt na čerstvom vzduch každý deň.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie WHO by sa mali dať aj tehotné ženy v akomkoľvek štádiu tehotenstva zaočkovať proti chrípke, rozhodnutie je však na každom z nás.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková