Ako posilniť imunitu, keď cítim únavu a mám EBV?

Zodpovedané
6. feb 2022

Dobrý deň,

som 5 mesiacov po pôrode. Cítila som sa v poriadku, ale 2 dni pred Vianocami som sa začala cítiť choro. Mala som škriabanie v krku, zatekanie hlienov a inak nič. 2 antigénové testy negatívne.

Do toho som dostala silnú MS a odvtedy sa so mnou ťahá obrovská únava, malátnosť až závraty. Robené odbery boli všetky ok aj železo aj hormóny, krvný obraz ukážkový.

Boli mi robené aj testy na vírusy, kde mi vyšli pozítívne viaceré hodnoty EBV v IGM. Kedysi som pritilátky už v IGG mala, čiže už som to niekedy prekonala. Ale nejako asymptomaticky, lebo chorá som nebola. Doktor tvrdí, že som to musela chytiť cca pol roka dozadu.

Je možné znovu sa nakaziť?

V tom čase som bola tehotná a nie som si vedomá toho, že by mi niečo bolo. Mala som výborné celé tehotenstvo. Liečbu som nedostala a vlastne ani poriadné vysvetlenie. Vraj mám posilniť imunitu.

Ale čo s tou únavou?

Ďakujem

Dobrý deň,

príznaky, o ktorých píšete, že máte po infekte dýchacích ciest sa často objavujú u pacientov, čo prekonali Covid-19. Ide o tzv postcovidový syndróm.

Antigény možno nezachytili túto infekciu.

Na posilnenie imunity môžete vyskúšať echinaceu, Imunoglukan, vitamin C a D.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková