Ako odvodniť opuchnuté členky?

Zodpovedané
29. mar 2022

Dobrý deň,

môj doktor je PN. Problém je, že posledný týždeň mi k večeru puchnú členky. Ráno sú odpuchnuté.

Začína mi menopauza a teraz beriem Noretristeron, nakoľko mi nechcel skončiť menzes a hrozila mi kyretáž. Liečim sa na tlak, dlhodobo beriem aj Kaldyum, mám nízku hladinu draslíka.

Čo by som mohla užívať na odvodnenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám opúchajú členky a opuchy do rána zmiznú, tak najskôr pôjde o opuchy, ktoré spôsobujú kŕčové žily. V tomto prípade je vhodné užívať Detralex alebo Devenal a nosiť kompresné podkolienky.

Symetrické opuchy môže spôsobiť aj užívanie lieku na tlak - Amlodipín.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková