Ako liečiť zdurenú lymfatickú uzlinu v 16. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
25. mar 2020

Dobrý deň,

ráno som sa zobudila so zdurenou a veľmi bolestivou lymfatickou uzlinou pod sánkou, tesne pod zubami. Uzlina bolí aj nezávisle od dotyku.

Som v 16. týždni tehotenstva a od začiatku tehotenstva mám tehotenskú nádchu. Hrdlo ma nebolí, nie je začervenané, nekašlem, zuby a ani ďasná ma nebolia. Nie sú zapálené.

Mám očakávať ochorenie?

Ak by sa mi stav nezlepšoval, mám kontaktovať všeobecného lekára alebo zubára?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zdurená lymfatická uzlina môže byť prejavom vírusovej alebo baktériovej infekcie.

Ak nemáte okrem toho žiadne iné zdravotné ťažkosti, tak si odsledujte túto uzlinu. Ak sa to nezlepší do troch dní, tak kontaktujte Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková