Ako liečiť zapálené ucho?

Zodpovedané
25. júl 2021

Dobrý deň,

už vyše týždňa ma bolí ucho. Vraj mám zvnútra silný opuch a zapálenú kožu. 3x som bola u ORL, kde mi dali len gázu, antibiotiká a ušné kvapky Uniflox. Keď si ich nakvapkám, tak mi vytečú a boli to ešte viac. Bez analgetík neviem fungovať. Strašne ma to bolí a svrbí.

Na ORL mi dali kontrolu až 30. júla.

Ako si uľavím od bolesti?

Druhý problém súvisí s menzesom.

Môže mi menzes meškať zo stresu a z užívania liekov?

Ďakujem

Dobrý deň,

zápal ucha patrí do rúk ORL lekára.

Ak však máte silný zápal, tak antibiotiká by Vám mali zabrať. Eventuálne je možno potrebné zmeniť druh antibiotík, ak nevidíte po troch dňoch zlepšenie. Kvôli bolestiach môžete užiť napr. Novalgin, Brufen, Zaracet.

Menštruácia Vám môže meškať aj kvôli stresu v tomto období.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková