Ako liečiť uzlinu po veľmi silnom zápale zubu?

Zodpovedané
15. jún 2021

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mal som veľmi silný zápal na pravej strane sánky no a teraz sa mi spravila uzlina. Je ako hrášok a zrejme drží nerv. Neviem otvoriť ústa ani tak, že dám do úst zubnú kefku. Skúsil som to, no nešlo to potom von. Keď sa mi to podarilo, tak som zacítil tlak. Zrejme natiahlo nerv a prišla strašne silná dlhotrvajúca bolesť.

Octanovú masť si nanášam od dnešného dňa na noc. Dávam si jej veľa a na to sáčok a obväzom pripevním.

Keď sa dotknem uzliny, tak len trošku cítim bolesť. Horšie je vtedy, keď skúšam otvoriť sánku. Vtedy cítim nerv od zubu ako to trhá. Ide o o úplne vystrelujúcu bolesť až do toho zubu. Ostatné cítim tiež, ale je to len minimálne na tej strane.

Som si istý, že to bude uzlina, lebo pred týždňom som mal zápal zubu. Trvá to už 5 dní a nemôžem jesť. Teda len pyré cez slamku. Sánka sa hýbe doprava a doľava.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne to chce čas pokiaľ sa dolieči zápal zubu. Potom by malo odznieť aj zdurenie uzliny.

Na urýchlenie hojenia sú vhodné lieky proti bolesti a zápalu. Ak došlo aj k dráždeniu nervu, tak sa odporúča k liečbe pridať Milgammu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková