Ako liečiť plantárnu fasciitídu?

Zodpovedané
14. máj 2020

Dobrý deň,

mám plantárnu fasciitídu. Strašne ma ráno bolia päty, keď vstanem a aj keď dlhšie sedím. Cviky nepomáhajú. K ortopédovi sa teraz nedostanem, lebo od marca nepracuje.

Ako sa mám liečiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri zápale šliach je vhodné užívať lieky tlmiace bolesť a zápal, v úvode sa v niektorých prípadoch podávajú tieto lieky v podobe injekcií do svalu.

Poraďte sa s Vašim lekárom ohľadom predpisu týchto liekov a následne by ste mali navštíviť ortopéda.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková