Ako liečiť pankreatickú elastázu?

Zodpovedané
25. okt 2022

Dobrý deň,

bola mi diagnostikovaná pankreatická elastáza. Nemám žiadne bolesti, trávenie mám poriadku, vyprázdňovanie tiež. No i napriek tomu mám vo výsledkoch zníženú hodnotu na 28,9.

Ako je to možné ?

Ako mám ďalej postupovať v liečbe?

Ako dokážem túto hodnotu zvýšiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pankreatická elastáza nie je ochorenie. Je to enzým, ktorý sa tvorí v pankrease. Ak je jeho hladina nižšia, tak to svedčí o zníženej funckii pankreasu.

Je potrebné doplniť sonografické vyšetrenie pankreasu a kompletné krvné testy. V dnešnej dobe je už k dispozícii enzymoterapia formou kapsúl.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková